Restauracja Awiw

Restauracja Awiw ​

Gdzie nas znajdziecie?

Awiw mieści się przy przy ul. Szerokiej, jednej z piękniejszych ulic krakowskiego Kazimierza, niezwykle ważnej z punktu widzenia historii miasta. W sąsiedztwie znajdują się trzy synagogi oraz zabytkowy budynek Mykwy Wielkiej.

Zadbaliśmy o to, by nasi goście mogli nacieszyć oczy bez względu na porę roku. Przed restauracją funkcjonuje całoroczny ogródek, w którym zawsze panuje wiosenna temperatura.

Jeśli jednak wolicie spędzić czas w naszych wnętrzach, możecie wybierać pomiędzy przestronną salą główną, kameralnym patio, a przytulną piwnicą oświetloną blaskiem świec. W podziemiu znajduje się też nasza sala z winami, idealna dla koneserów.

Co dla Was gotujemy?

Kuchnia Awiwu wprawnie żongluje między dwoma kulinarnymi tradycjami, czerpiąc z nich to co najlepsze, mieszając wpływy i szukając unikatowych połączeń smakowych. Podajemy kreplachy, holiszkes, czulent i paschę, ale także grillowane żeberka, pierś z kaczki czy stek z polędwicy wołowej. Pamiętamy też o naszych wegetariańskich gościach. Specjalnie z myślą o nich stworzyliśmy kilka wyjątkowych dań.

Tak niezwykłe aromaty zasługują też na świetny wine pairing. Na naszych półkach czeka na Was duży wybór win, polskich oraz żydowskich. Nic tylko odkrywać!

Zespołem w kuchni dowodzi Szef Tomek Półtorak. Jest autorem naszego menu i jego codziennym wykonawcą. Dba o perfekcję na każdym talerzu. Współtworzy i rozwija Awiw już 12 lat. Jak ten czas leci!

Translate »
Scroll to Top